Czym jest fotel barberski?

Barber to inaczej fryzjer, który zajmuje się mężczyznami. Dba o ich włosy i to nie tylko na głowie, ale przede wszystkim na brodzie. po prostu barber pielęgnuje głównie męski zarost. Tego typu salony fryzjerskie muszą mieć specjalne wyposażenie. Najważniejsze są w tym przypadku fotele barberskie, które mają bardzo ciekawy design.

Czym powinien charakteryzować się fotel barberski?

Jest to fotel specjalnie, swoją konstrukcją, przystosowany do pielęgnacji zarostu męskiego przez danego fryzjera. Klient musi siedzieć na takim fotelu wygodnie, a fryzjer musi mieć swobodny dostęp do każdej części brody, która będzie przez niego aktualnie pielęgnowana.
W zasadzie niejednokrotnie to właśnie fotel ma ogromny wpływ na to jak dana usługa zostanie wykonana. Fotele barberskie charakteryzują się tym, że są wytrzymałe, mocne, a ich siedziskiem i oparciem można dowolnie manipulować. Tak by w każdej chwili dostęp do pielęgnowanego miejsca był swobodny. Najważniejsze jest w tym przypadku to, aby fotel był wygodny zarówno dla klienta jak dla fachowca.

Funkcje fotela dla brodacza

Jest kilka podstawowych funkcji tego typu fotela. Od nich zależy nie tylko jakość wykonanej usługi, ale i komfort brodacza, który chce mieć doskonale wyglądającą brodę.
Ludzie mają różny wzrost, ktoś jest niski, a ktoś wysoki. Z tego głównie powodu tak bardzo ważna jest regulacja wysokości fotela barberskiego. Dlatego każdy z nich wyposażony jest w specjalną pompę hydrauliczną, która bez problemu pozwala regulować wysokość fotela. Dodatkowo fotel jest jeszcze tak skonstruowany, że bez problemu można go obracać w różne strony.
Mężczyźni z reguły ważą więcej aniżeli kobiety, toteż mebel przystosowany specjalnie dla nich powinien mieć solidną konstrukcję i być mocny i trwały. Najczęściej tego typu fotele są obite sztuczną skórą, przez co łatwo jest je utrzymać w czystości.

Dobór fotela

Fryzjer męski, który równocześnie świadczy usługi pielęgnujące męski zarost, powinien mieć w swoim zakładzie fryzjerskim fotel barberski. W ofercie mebli fryzjerskich jest bardzo duży wybór tego typu siedzisk. Z łatwością można taki fotel dopasować do całokształtu wystroju danego zakładu fryzjerskiego. Barberskie fotele charakteryzują się nie tylko tym, że mają solidną konstrukcję i wyposażone są w odpowiednie funkcje, ale też i tym, że ich wygląd jest bardzo ciekawy, wręcz designerski. Profesjonalny fotel barberski jest bardzo dobrą wizytówką danego zakładu fryzjerskiego. Pełni rolę zarówno funkcjonalną jak i dekoracyjną, jest meblem zwracającym na siebie uwagę.