Esencje kwiatowe

Już w XX wieku lekarze spostrzegli, że kwiaty mają kojące działanie. Odnosi się to zarówno do naszego stanu psychicznego jak i fizycznego. Odkryto też powiązanie a mianowicie stwierdzono, iż uspokojenie niektórych stanów psychicznych prowadzi do poprawy zdrowia psychicznego. Tak właśnie powstała metoda leczenia ciała poprzez oddziaływanie na psychikę za pomocą esencji kwiatowych.

Specjaliści przez wiele lat obserwowali ludzkie reakcje i na tej podstawie stworzyli listę silnych emocji, które mają wpływ na osłabienie naszego zdrowia fizycznego. Chodzi tu o takie stany jak samotność, strach itp. Emocje tego typu zakłócają krążenie energii pochłaniając ja i marnując. Mogą też nadmiernie ją kumulować, przez co powstają w ciele blokady. Tym samym dochodzi do zaburzeń w pracy układu odpornościowego. I tu właśnie z pomocą przychodzą nam kwiatowe esencje, mają one za zadanie dostarczyć naszemu ciału pozytywnej energii. Nie są to leki tylko nośniki informacji, jakie są zapisane w roślinie.

Już po kilku latach badań zauważono, że dobra energia bardzo szybko pokonuje ta złą. Wyodrębniono kilkadziesiąt esencji, które wraz z przeznaczeniem mogą być stosowane u ludzi. Tylko, że nasze emocje na ogół są złożone, więc nie jest za prosto dobrać odpowiednia mieszankę roślin. Zaletą tej metody jest także to, że korzystanie z esencji kwiatowych może się odbywać wraz z przyjmowaniem innych leków.

Przeprowadzki Warszawa