Nowoczesne czy funkcjonalne?

Coraz więcej osób ucieka z bloków do domu, z miast na wsie. Nic dziwnego, ceny mieszkań, szczególnie w dużych miastach ciągle idą w górę. Jednak nie tylko z mieszkaniami jest problem. Coraz trudniej dostać również kredyt w banku. A znaczną większość mieszkań kupujemy właśnie na kredyty. Jednak kiedy już uporamy się z formalnościami i jesteśmy właścicielami naszego wymarzonego domu lub mieszkania stajemy przed wyborami, które często wywołują spory i zagwozdki. Jaki ma być nasz dom? Jakie wybrać meble, kolory, układ, dodatki? Jednym z rozwiązań jest wynajęcie projektanta. Drudzy wybierają wykonanie wizualizacji przez animatora. Jeszcze innym wystarczy film poradnikowy, który rozjaśni sytuacje i pomoże w wyborach.

Podobno kiedyś było łatwiej, jednak z roku na rok jest coraz trudniej wybrać, a później wykończyć czy umeblować mieszkanie. Kolor ścian, rodzaj mebli i ich układ, aż w końcu dodatki. Wszystkie z tych rzeczy determinują styl i charakter każdego wnętrza. Nawet każdy film poradnikowy podpowie, że trzeba brać pod uwagę kilka wytycznych.

Przede wszystkim styl życia jaki prowadzimy, jak duża jest nasza rodzina, czy mamy zwierzę. Z małymi dziećmi i zwierzakami w domu raczej nie sprawdzą się białe powierzchnie i jasne kolory. Większa rodzina wymaga również więcej schowków, miejsc do przechowywania, bardziej ustawnych przestrzeni. Innym kryterium jest również moda i styl. Warto być konsekwentnym i dopasować do siebie wszystkie wnętrza.

Wnętrza nowoczesne czy funkcjonalne? To odwieczna zagwozdka! Na szczęście obecne czasy i technologia pozwalają nam na zaprojektowanie wnętrz i połączenie nowoczesnego, ciekawego stylu z funkcjonalnością.