Nowoczesny wystrój biura – modny czy wygodny?

Biuro, miejsce niemalże, które nazwać można drugim domem. Ilość godzin spędzanych w nim ogromna, stąd bardzo często oczekujemy poczucia komfortu w nim. W zależności od wykonywanej pracy niekiedy większą rolę przykładamy by otaczać się rzeczami modnymi i nowoczesnymi, kosztem wygody. Co jest ważniejsze modny i nowoczesny wygląd biura, czy wygoda z poczuciem nowoczesności?

Wiele czasopism kreuje modę, niekiedy sam fakt, że projektant jest znany to wszystkie jego meble są „modne”. Nawet pomimo tego, że na danym krześle nie da się wysiedzieć nawet godziny bo zaczynają niektóre elementy ciała mrowiec i poczucie drętwienia jest uciążliwe. Tak że nawet stare szkolne krzesła, gdzie kręgosłup bolał po całym dniu, wydają się wyposażeniem spa.

Firmy zbyt mocno nastawione na „wizerunek” wręcz kupują takie krzesła do działu, który bite 8h musi na nim spędzić, ale chyba w celu by pracownicy ćwiczyli pracę na stojąco, albo wykonywali spacery co kilka minut.

Z drugiej strony mamy firmy, które nastawione są na wygodę i komfort, ale bez zachowania stylu i jednolitości wyposażenia w firmie. A to może mieć ogromne znaczenie w odbiorze takiej firmy u potencjalnego klienta. W końcu myśl „kupili rzeczy z kilku wyprzedaży” dość łatwo się pojawiają.

Jak wyważyć posiadanie modnego wyposażenia, ale z zachowaniem wygody i komfortu?

Pierwszym krokiem jaka firma powinna postawić jest udostępnienia powierzchni pracownikom, gdyż to oni będą z niej korzystali. Ujednolicenie wyposażenia nie znaczy, że wnętrze wydawać się będzie nudne czy „suche”, w końcu klimat w znacznym stopniu zależny jest od ludzi w nim przebywających.

Modne pomieszczenie, nie oznacza od razu, że projektant musi być znany czy ceniony. Bez wygody i komfortu praca nigdy nie będzie wydajna, a wszelkie ograniczenia (nie tylko związane z wyposażeniem) nie zawsze idą w parze z wydajnością.

Więc co wybrać modę czy wygodę? Dlaczego trzeba wybierać kiedy można połączyć obie te rzeczy. Moda to nie oznaka marki biurka, szafki, czy telewizora co zachowanie ducha nowoczesności, wzorowanego na tym co „modne”, ale z myślą o komforcie i wygodzie.

Wiele centrum handlowych posiada wyposażenia wzorowane na trendach, ale o znacznie większym komforcie użytkowania. Niekiedy w pakiecie otrzymujemy transport do domu, czy biura. Choć w takim wypadku lepiej jest zastanowić się nad niekiedy tańszą alternatywą taxi bagażowego, które można znaleźć wpisując w Google np. „przeprowadzki warszawa” bo różnica w cenie między transportem ze sklepu, a przewozem może być różnicą kilkuset złotych na korzyść zewnętrznego transportu.