Pielęgnacja skóry twarzy

Zimą nasza twarz jest szczególnie narażona na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Temperatura na dworze, znacznie niższa, niż naturalna temperatura skóry oraz powietrze w centralnie ogrzewanych pomieszczeniach, doprowadzają do wyjątkowo szybkiego jej wysuszenia. Skóra też niezbyt lubi gwałtowne wahania temperatury i wilgotności powietrza, kiedy w krótkim czasie przemieszczamy się między biurem, dworem, sklepami czy domem. Dlatego w okresie zimy najważniejsze dla naszej urody jest odpowiednie nawilżenie i odżywienie skóry twarzy.

Dawniej zniechęcano przed stosowaniem kremów nawilżających zimą, ostrzegając, że woda zawarta w kremie podczas przebywania w ujemnych temperaturach może zamarzać, powodując drobne uszkodzenia tkanek skóry. Obecnie jest to jednak obawa całkowicie bezpodstawna, tym bardziej, że produkowane współcześnie kremy mają tak skomponowany skład, aby cząsteczki wody jak najszybciej odparowały z powierzchni twarzy, zamiast na niej zamarzać.

Oczywiście warto pamiętać o tym, że lekki krem nawilżający jest często po prostu niewystarczający przy tak obciążającej skórę pogodzie. Najlepiej znaleźć gęstszy i bardziej odżywczy krem, który dodatkowo delikatnie ją natłuści i zregeneruje. Poza tym wiele salonów kosmetycznych, takich jak salon kosmetyczny oferuje specjalne zabiegi masażu ciepłym miodem czy regenerujące peelingi. Wzmacniają one skórę, poprawiają samopoczucie, a dzięki zastosowanym w nich aromatycznym składnikom, na przekór zimie i śniegowi, rozgrzeją i dają uczucie miękkości naszej odżywionej cerze.

Przeprowadzki Warszawa