Różne typy cery. Poznaj swój!

Istnieje wiele różnych typów skóry, dlatego zanim zdecydujesz, co zrobić ze swoją skórą, musisz wiedzieć, jaki typ skóry posiadasz. Znajomość swojego typu skóry pomoże Ci w podjęciu decyzji dotyczących jej pielęgnacji. Począwszy od wyboru produktów takich jak krem nawilżający czy krem z filtrem przeciwsłonecznym do stosowania na dzień, aż po decyzję, czy dany produkt jest bezpieczny dla skóry wrażliwej – znajomość Twojego typu skóry pomoże Ci zawęzić wybór tak, aby był on jak najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb. Filmy produktowe dostępne w sieci podpowiedzą Ci czy produkt odpowiada twojej cerze. Podpowiedzą tez jak je stosować.

Normalna: Dermatolodzy nazywają ją „normalną”, ponieważ zakładają, że każdy ma ten typ i dlatego nie potrzebują dla niego specjalnej nazwy. Skóra normalna może być sucha w zimie i tłusta w lecie, z okazjonalnymi wybuchami trądziku lub egzemą. Nazywa się ją również „mieszaną”.

Tłusta : Dermatolodzy nazywają skórę tłustą „łojotokową”, ponieważ często towarzyszy jej łupież lub łojotok. Cera tłusta może być również nazywana „trądzikową” Produkuje ona więcej oleju, a u niektórych osób także nadmiar potu

Sucha: Dermatolodzy nazywają ją suchą ponieważ nie jest tłusta i nie posiada naturalnego natłuszczenia, jak inne typy skóry.

Wrażliwa: Dermatolodzy nazywają tak skórę wrażliwą, ponieważ szybko reaguje ona na czynniki zewnętrzne, takie jak pogoda, stres czy produkty komercyjne zawierające perfumy lub substancje chemiczne.

To tylko podstawowe rodzaje cery. Najlepiej udać się do specjalisty i poznać swój. Dopiero kiedy dokładnie znamy swoją skórę możemy o nią prawidłowo zadbać. A w dbaniu pomogą filmy produktowe.