Zimowy makijaż ślubny – jaki powinien być?

Sezon weselny często kojarzy nam się z porą letnią i wiosenną.  Coraz częściej jednak pary decydują się na ślub zimą. Decyzja ta jest podyktowana często kwestiami finansowymi, ale także piękną i bajkową scenerią zimową, która już sama w sobie nadaje przyjęciu niepowtarzalny klimat. Zima to piękny czas na ślub, szczególnie jeśli jest to typowa, biała zima, pełna śniegu. Z każdą porą roku wiąże się wiele dylematów, także tych urodowych. Jedną z nich jest kwestia makijażu ślubnego. Wygląd Panny Młodej jest niezwykle istotny. To ona bowiem jest w centrum uwagi podczas ślubu i wesela. Zastanawiasz się, jaki powinien być makijaż ślubny? Jakich kosmetyków użyć? W jakiej tonacji powinien być utrzymany? Na te i inne pytani znajdziesz odpowiedzi w naszym artykule. 

Zimowy makijaż – jakie kosmetyki wybrać?  

W zimowym makijażu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Jedną z nich jest dobór odpowiedniego podkładu. Zimą nie sprawdzą się bowiem lekkie, delikatne konsystencje. Jeśli nie jesteś przekonana do kryjących, ciężkich podkładów – nic na siłę. Warto jednak wspomnieć o tym, jak skóra reaguje na ujemne temperatury, wiatr czy śnieg. Zaczerwienienia czy podrażnienia, widoczne na skórze panny młodej nie są raczej mile widziane. Postaw więc na bardziej kryjącą formułę, która doda blasku skórze, sprawiając, że będzie ona nie tylko ładnie nawilżona, ale także jej koloryt zostanie należycie wyrównany.  

Pielęgnacja skóry zimą  

Zima to czas, gdy szczególnie dużą uwagę warto zwracać na sposób pielęgnacji. Skóra podczas ujemnych temperatur zachowuje się bowiem inaczej niż podczas upałów. Gdy tylko rozpoczyna się sezon grzewczy, skóra może stać się przesuszona. To bardzo trudny czas dla naszej skóry. Mogą więc pojawiać się popękane naczynka czy wypryski. Tylko dobra, właściwie dobrana do potrzeb skóry pielęgnacja pozwoli rozprawić się ze skórnymi problemami sprawiając, że skóra będzie promienna i świetlista. 

 Warto więc mieć świadomość, że podstawą dobrego makijażu jest właśnie pielęgnacja. Jeśli sama nie zadbasz o skórę regularnie, makijaż Cię nie uratuje. Jak jednak wykonać trwały makijaż ślubny? Podstawą powinna być dobra baza, która dzięki swoim właściwościom przedłuży trwałość makijażu.  

Zimowy makijaż ślubny – rodzaje 

Myślisz, że ślub zimą wiąże się z makijażem w chłodnych tonach? Niekoniecznie. Podczas wyboru kolorystyki makijażu należy sugerować się raczej typem urody. Wizażyści podkreślają, że zima to czas, gdy Panny Młode decydują się na nieco bardziej wyrazisty makijaż. Mocniej podkreślone oko czy usta w intensywnym kolorze dodadzą charakteru całej stylizacji ślubnej sprawiając, że nikt nie przejdzie wobec Ciebie obojętnie.  

Pamiętaj, że właściwie wykonany makijaż to taki, w którym będzie czuła się sobą. Zbyt intensywny makijaż może powodować efekt karykaturalny, szczególnie u osób, o mniej wyrazistej, delikatnej urodzie. W ślubnym makijażu warto zwrócić szczególną uwagę na jakość produktów, które wybieramy. Atrament hybrydowy czy klej do rzęs duo to propozycje, dzięki którym makijaż stanie się nie tylko bardziej wyrazisty, ale również przetrwa wiele godzin w nienaruszonym stanie.